Name | Position on Executive Council | Organization Represented |
Gil McGowan | President | AFL |
Karen Kuprys | Secretary Treasurer | AFL |
Matt Osborne | Vice President | AFFA |
Mike Mahar | Vice President | ATU 583 |
Darlene Malayko | Vice President | ATU 569 |
Rory Gill | Vice President | CUPE |
Lisa McPherson | Vice President | CUPE |
James Finnigan | Vice President | CUPW |
Kristine Bowman | Vice President | CUPW |
Mike Parker | Vice President | HSAA |
Laurel Jackson | Vice President | HSAA |
Kevin Clark | Vice President | IAMAW |
Kyle Franzen | Vice President | IAMAW |
Damian Petti | Vice President | IATSE 212 |
Casey Worden | Vice President | IBB 146 |
Kayla VanderMolen | Vice President | IBB 146 |
Peter Kluthe | Vice President | IBEW 1007 |
Roberta Hykaway | Vice President | IBEW 1007 |
Mike Reinhart | Vice President | IBEW 424 |
Keith Stevenson | Vice President | Ironworkers |
Ryan Ermet | Vice President | LiUNA |
Tristan Turner | Vice President | NASA |
Jillian Pratt | Vice President | NASA |
Krysty Thomas | Vice President | PSAC and LDLC |
Sabino Spagnuolo | Vice President | PSAC |
Kirsten Strachey | Vice President | PSAC |
Chris Flett | Vice President | IUOE 955 |
David Smith | Vice President | UFCW 401 |
Richelle Stewart | Vice President | UFCW 401 |
Heather Smith | Vice President | UNA |
Cam Westhead | Vice President | UNA |
Donna Hokiro | Vice President | USW |
Jeff Kallichuk | Vice President | USW |
Mandy Mercer | Vice President | Triple 999/COPE 458 |
Matt Wade | Vice President | Triple 999/Teamsters |
Joyce Pui-Porretta | Ethnically Diverse - UNA | |
Karamjit Ryan | Ethnically Diverse - UFCW 401 | |
Yesi Barrios | Ethnically Diverse Alt - UFCW 401 | |
Carlos Gardella | Ethnically Diverse Alt - PSAC | |
Ron Klassen | Indigenous - UFCW 401 | |
Angela Fiddler | Indigenous Alt - UFCW 401 | |
Gloria Lepine | Indigenous - CUPE | |
Jay Bennett | Pride - CUPE 30 | |
Thomas Edwards | Pride Alt - UNA | |
Sarah Milne | Pride - HSAA | |
Faika Satterwaite | Women Public - HSAA | |
VACANT | Women Public Alt | |
Charmaine St. Germaine | Women Private - UFCW 401 | |
Tracy Matheson | Women Private Alt - UFCW 401 | |
Jamie Walsh-Rollo | Young Workers - UFCW 401 | |
Austin Farrow | Young Workers - HSAA | |
Casandra Spencer | Young Workers Alt - UFCW 401 | |
Tammy Lau | Young Workers Alt - UNA | |
Alex Shevalier | CDLC | |
Wycliffe Odeur | CDLC Alt | |
Greg Mady | EDLC | |
Len Legault | EDLC Alt | |
Krysty Thomas | LDLC Alt | |
Anna Marshall | LDLC Alt | |
James Finnigan | LDLC | |
Kyle Johnston | RDDLC | |
Karen Reay | RDDLC | |
Sharon Stolz | MHDLC | |
VACANT | WBDLC | |
Linda Travers | YDLC |
0 Listings